Держінформнауки

Лист з Держінформнауки — запрошення на Круглий стіл з інновацій у сфері високих технологій

 

 

 

 

Генеральному директору Асоціації підприємств інформаційних технологій України

Пероганичу Ю.Й.

Шановний Юрію Йосиповичу!

13 – 15 червня 2013 року в м. Києві відбудеться Міжнародний форум «Україна і партнери» (далі – Форум), організатором якого є Кабінет Міністрів України.

Форум спрямований на поліпшення інвестиційного іміджу України, створення постійно діючої платформи для діалогу влади з бізнесом та інвесторами, розвиток високого рівня партнерських зв'язків з іншими країнами Європи, СНД та світу, залучення інвестицій у провідні сфери та галузі економіки.

Анонс: Круглий стіл з адміністрування адресного простору національного сегмента Інтернету

Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації запрошує до участі у засіданні круглого столу з питань обговорення Концепції розвитку національного домену .УКР та проектів інших документів з питань координації адміністрування адресного простору національного сегмента мережі Інтернет, яке відбудеться 22.05.2013 о 15,00 за адресою: Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16.

Матеріали для обговорення на засіданні круглого столу розміщені на офіційному веб - сайті Держінформнауки за посиланням: http://dknii.gov.ua/2010-09-09-12-27-24/2013-04-22-18-36-06
 
Попередня реєстрація учасників круглого столу здійснюється за е - mail: vizerdknii.gov.ua та телефоном: (044) 287-82-09.

Секція ІТ на форумі «Наука. Інновації. Технології – 2012» проводиться 26 вересня 2012 в КиївЕкспоПлазі

25.09 – 27.09.2012 р. Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України проводиться Міжнародний науково-технологічний форум «Наука. Інновації. Технології – 2012»

Головний принцип Стратегії розвитку інформаційного суспільства - партнерство влади, бізнесу і громадян

29 серпня 2012 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні», який був розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформації України. Відповідно до доручення Президента України від 3 липня 2012 року, ухвалення Стратегії забезпечить реалізацію в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» та сприятиме впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій у всі сфери суспільного життя.

Президент ветував Закон про ІТ пільги

Президент України ветував прийнятий ВРУ 24 травня 2012 року Закон України "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції" (далі - Закон) з підстав, що викладені далі.

Відповідь Держінформнауки щодо проблем комп'ютерного піратства в Україні

АПІТУ отримала відповідь Державного агенства з питань науки, інновацій та інформатизації України на своє звернення щодо  комп’ютерного піратства в Україні

Держінформнауки підтримує пропозицію АПІТУ щодо необхідності проведення широкої просвітницької роботи з роз’яснення негативного впливу комп’ютерного піратства та повідомляє про здійснювані заходи, які на думку агентства, сприятимуть подоланню вказаної проблеми в Україні:

1) Стан легалізації неліцензійних комп’ютерних програм щорічно розглядається на засіданнях Міжвідомчої робочої групи з питань легалізації комп’ютерних програм;

2) У ВРУ внесено законопроект № 6523 від 15.06. 2010 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права та суміжних прав”, який серед іншого, передбачає можливість використання електронної ліцензії на комп’ютерні програми та застосування договору приєднання, в т.ч. для використання комп’ютерної програми, примірник якої завантажується з мережі Інтернет;

Конгрес з ІКТ та інформаційного суспільства

Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України повідомило АПІТУ, що в жовтні 2012 буде проведено Міжнародний науковий конгрес з тематики розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та розбудови інформаційного суспільства в Україні

Мета Конгресу:

Організація діалогу представників органів державної влади, науки та бізнесу для вирішення побудови в Україні високодинамічної інформаційної економіки і суспільства вільного доступу до інформації та знань.

Учасники:

До участі в Конгресі планується запросити

  • Прем’єр – міністра України, представників Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших органів центральної виконавчої влади,
  • представників органів місцевого самоврядування,
  • науковців, фахівців учбових закладів, бібліотек, установ і організацій, іноземних фахівців вказаної сфери.

Тематика:

В ході заходу планується обговорити  питання:

На «Электронное правительство» и информатизацию в 2012 году потратят 134,4 млн. грн.

В 2012 году из бюджета Украины будет выделено 134,4 млн. грн. на Национальную программу информатизации, создание электронной информационной системы «Электронное Правительство», создание автоматизированной системы «Единое окно представления электронной отчетности» - сообщает proIT.

До 2015 року органи державної влади матимуть можливість перейти на програмне забезпечення з відкритим кодом

Кабінет Міністрів України на своєму засідання 30 листопада 2011 року затвердив Державну цільову науково-технічну програму використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом на 2012-2015 роки - повідомляє урядовий портал.  Проект Програми розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. Визначені Програмою завдання, заходи та показники включатимуться до Державної програми економічного та соціального розвитку України на відповідний рік.

АПІТУ підготувала пропозиції до засідання Громадської ради при Держкомінформатизації України

3 червня планується проведення чергового засідання Громадської ради при Державному комітеті інформатизації України. Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич є заступником голови цієї Громадської ради.

Асоціацією направлений лист членам ради з пропозиціями до порядку денного і проектами рішень Громадської ради:

1. Про усунення перешкод для інформатизації освітніх закладів - актуалізації Державних санітарних правил і норм «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах»

Громадська рада підтримує необхідність:

- актуалізації Державних санітарних правил та норм «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах», ДСанПіН 5.5.6.009-98. та

- інформування керівників шкіл та осіб, які приймають рішення про побудову та розвиток внутрішкільних мереж, про існування Державних санітарних правил і норм захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, ДНАОП 0.03-3.30-96.

Громадська рада просить Держкомінформатизації України звернутися до Міністерства освіти та науки України та Міністерства охорони здоров’я України з проханням:

- переглянути та актуалізувати ДСанПіН 5.5.6.009-98,

Виставка у Вірменії

Державний комітет інформатизації України листом від 15.09.2009 №1559/05-09 інформує асоціації у сфері ІТ про проведення у Єревані, Вірменія, 23-25 жовтня 2009 ІІІ виставки Панарменіан Експо 2009.

Інформаційні технології є одним з тематичних розділів виставки.

Контактні дані: Тел.: (374-10) 52-46-48, (374-94) 09-89-19 www.armcci.am, www.mindiaspora.am

Детальніше див. http://www.cci.by/news/docs/PanArmenianExpo-ru.doc

5-10 октября 2009 года в Ялте состоится «IT & Security Management Summit»

5-10 октября 2009 года в Ялте (ГК “Ялта-Интурист), состоится «IT & Security Management Summit» при поддержке Государственного комитета информатизации Украины

Идея саммита заключается в создании среды общения ТОП-менеджеров, в сферу ответственности которых входят управление бизнес-процессами, автоматизация бизнеса, вопросы безопасности и аудита на соответствие лучшим мировым практикам, требованиям стандартов и законодательства.

Формат саммита предполагает доклады в форме шоу-кейсов об успешно реализованных проектах, что позволит создать атмосферу живого общения, поделиться опытом и узнать о стратегиях антикризисного управления, успешно применяемых компаниями, которые сумели извлечь выгоды из сложившейся кризисной ситуации.

Модератор саммита – Анатолий Зарахович. Его высокая компетенция, знания, навыки и многолетний опыт успешно реализованных проектов на рынке IT, в том числе международных конференций, гарантируют высокую результативность предстоящего саммита. В рамках конкретных тематик сомодераторами выступают эксперты отраслей.

Участники саммита смогут получить ответы на следующие вопросы:

  • Как увеличить эффективность работы компании в условиях кризиса?
  • Как получить уверенность в том, что все процессы в компании работают безошибочно и способствуют ее развитию?

Використання відкритого програмного забезпечення в органах державної влади та органах місцевого самоврядування

24.06.2009, народний депутат України Є.І. Царьков вніс до Верховної Ради України законопроект „Про використання відкритого програмного забезпечення в органах державної влади та органах місцевого самоврядування” (реєстр. № 4704 від 24.06.2009).

За адресою http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=35599 можна знайти

- Проект Закону
- Подання
- Пояснювальна записка
- Авторський колектив

На думку розробників Проект дозволить:

визначити основні принципи державної політики щодо використання програмного забезпечення в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, державних закладах науки та освіти,
регулювати використання комп’ютерних програм
запобігатиме утворенню монополій при закупівлі програмних продуктів та комплексних інформаційних за рахунок бюджетного фінансування.
Законопроектом дається поняття ключових термінів, визначається пріоритетним відкрите програмне забезпечення, при державних закупівлях надається перевага вітчизняним програмним продуктам та рішенням, що наявні на ринку відкритого програмного забезпечення.

Програмне забезпечення з відкритим кодом - Держкомінформатизації готує концепцію впровадження в органах державної влади

12 травня в Державному комітеті інформатизації України (Держкомінформатизації) відбувся Круглий стіл з обговорення Концепції Державної цільової програми впровадження в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом.

Відкрив та вів Круглий стіл заступник Голови Держкомінформатизації Віталій Балюк. В обговоренні взяли участь та виступили керівники компаній - Членів АПІТУ, зокрема компаній "АйБіЕм Україна" Ігор Пастушенко, "Майкрософт Україна" Дмитро Шимків, "Софтпром" Павло Жданович.

Юрій Пероганич, генеральний директор АПІТУ, звернув увагу представників Держкомінформатизації на необхідність доопрацювання розділу "Очікувані результати виконання Програми, визначення її ефективності". Зокрема в проекті Концепції відсутні кількісні прогнозні оцінки результатів Програми:

- зменшення вартості володіння програмним забезпеченням і відповідних державних витрат;

- зниження обсягів використання неліцензійного програмного забезпечення;

- створення нових робочих місць в ІТ-секторі.

Поточна редакція Концепції Державної цільової програми впровадження в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом опублікована тут.

RSS-матеріал