Комітет ВРУ з питань науки і освіти

Рекомендації круглого столу «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства»

1234524 травня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти, Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та Асоціація підприємств інформаційних технологій України провели у Верховній Раді України засідання круглого столу «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства».

57 учасників круглого столу обговорили питання модернізації національної освітньої політики шляхом впровадження інноваційних освітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та визначили ключові напрями удосконалення нормативно-правового забезпечення цієї політики.

З доповідями виступили:

Прикріплений файлРозмір
Recomendations_education.pdf150.57 КБ

Круглий стіл АПІТУ «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства»

24 травня 2016 АПІТУ спільно з Комітетами ВРУ з питань науки і освіти та з питань інформатизації та зв’язку провели круглий стіл на тему: «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства»

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав"

Асоціація підприємств інформаційних технологій України звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (реєстр. № 0902 від 12.12.2012) з таким.

Законопроект 0902 у частині, що зачіпає інтереси компаній – учасників ринку інформаційних технологій зберігає основні негативні положення свого попередника – законопроекту 6523, зокрема, щодо доповнення Закону України „Про авторське право та суміжні права” статтею 25-1 „Відтворення примірників творів репрографічним способом” та внесення змін до статті 42, якими передбачається:

а) обов’язкова виплата винагороди власникам авторських прав та їх представникам виробниками та імпортерами обладнання і (або) матеріальних носіїв, із застосуванням яких можна здійснити репрографічне відтворення творів;

Прикріплений файлРозмір
012_VRU-0902.pdf127.53 КБ

АПІТУ вважає передчасними наміри ВРУ запровадити в Україні збір за репрографічне відтворення об’єктів авторського права

АПІТУ звернулася до голови комітету ВРУ з питань науки та освіти, голови ВРУ та голів депутатських фракцій у ВРУ з проханням не запроваджувати новий збір з виробників та імпортерів інформаційних носіїв

Верховною Радою України прийнято в першому читанні законопроект № 6523 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав” http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37985 , яким передбачено запровадження нового збору з виробників та імпортерів обладнання та матеріальних носіїв, із застосуванням яких можна здійснювати репрографічне відтворення примірників творів, які є об’єктами авторських прав.

Відповідно до положень законопроекту, виробники та імпортери ксерокопіювальних машин, принтерів, багатофункціональних пристроїв, DVD-R, флешок та інших інформаційних носіїв повинні будуть сплачувати винагороду власникам авторських прав за можливе використання в майбутньому цього обладнання для відтворення об’єктів авторського права.

Прикріплений файлРозмір
2011_03_14_Лист_014_Литвин.pdf120 КБ
20110622_033_Letter_reprographic_reproduction.pdf117.76 КБ
20110314_014_1_Letter_reprographic_reproduction.pdf118.74 КБ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти та Консультативна Рада з питань інформатизації - спільне засідання

13 квітня відбудеться спільне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та Консультативної Ради з питань інформатизації (початок о 15:00 зал засідань Верховної Ради України,
вул. Грушевського, 18/2, кімната 12, дев’ятий під’їзд).

В порядку денному:

1. Про проведення парламентських слухань «Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів» (17 червня 2009 року)
Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Полохало В.І.

2. Проблеми сталого розвитку та інноваційного поступу України
Академік НАНУ Згуровський М.З.

3. Про проект закону України про внесення змін до Закону України «Про Національну програму інформатизації» (поданий Кабінетом Міністрів України, реєстр. № 2698 від 26.06.2008 р.)
Голова Державного комітету інформатизації Рубан І.А.

4. Про діяльність регіонального центру розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим як пілотного проекту та подальші перспективи розвитку е-урядування на регіональному рівні
Керівник проекту Малюкова І.Г.

Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів - парламентські слухання

Верховна Рада України постановила провести 17 червня 2009 року о 15 годині парламентські слухання "Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів".

Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти доручено із залученням представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, наукових установ і громадських організацій організаційно та методично забезпечити проведення слухань.

Офіс АПІТУ приймає пропозиції до рекомендацій парламентських слухань для узагальнення і подачі до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Див. також: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=965-17 - постанова Верховної Ради України N 965-VI від 17 лютого 2009.

Комітет ВРУ з питань науки і освіти: проект Постанови ВРУ про затвердження Завдань НПІ на 2009-11 потребує доопрацювання

Комітет з питань науки і освіти на засіданні 22 січня 2009 року разом з Консультативною радою з питань інформатизації при Верховній Раді України розглянувши проект Постанови Верховної Ради України про затвердження Завдань Національної програми інформатизації на 2009-2011 роки (поданий Кабінетом Міністрів України, реєстр. № 3286 від 10.10.2008 р.), вважає його таким, що потребує доопрацювання з метою посилення його взаємозв’язку з основними стратегічними нормативно-правовими актами, зокрема з

  • Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»,
  • Законом України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» (і відповідним планом заходів з його виконання, затвердженим розпорядженням Кабінету Мініст-рів України від 15.08.2007 р. № 653-р),
  • Постановою Верховної Ради України від 01.12.2005 р. № 3175-IV «Про Рекомендації парламентських слухань з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні»,

Cпільне засідання Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України

22.01.2009 відбудеться спільне засідання Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України за участю народних депутатів – членів Комітету ВРУ з питань науки і освіти. На засідання запрошений генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич. На засіданні планується розглянути питання:

1. Про Стратегію інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів.

2. Про внесення змін до Закону України «Про електронний цифровий підпис» (щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері надання послуг електронного цифрового підпису) (КМУ, р. № 3135 від 11.09.2008 р.) – голова державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Чеботаренко Ю.Б., член Консультативної ради Коновалов І.В

3. Про внесення змін до Закону України «Про науково-технічну інформацію» (р. № 3303 від 20.10.2008 р., КМУ) – заступник міністра освіти і науки України Стріха М.В., член Консультативної ради Швець М.Я..

4. Про проект Постанови Верховної Ради України про затвердження Завдань Національної програми інформатизації на 2009-2011 роки (КМУ, р. № 3286 від 10.10.2008 р.) – голова Державного комітету інформатизації Рубан І.А., член Консультативної ради Гриценко В.І.

5. Про проект Державної цільової програми впровадження і застосування Grid-технологій в Україні. Голова робочої групи академік НАНУ Загородній А.Г.

6. Про доповідь Кабінету Міністрів України про стан та розвиток інформатизації в Україні за 2007 рік. – голова Державного комітету інформатизації Рубан І.А., член Консультативної ради Попова Т.В.

Фінансова та економічна кризи і вітчизняна наука і освіта

Можливі виклики, що постануть перед вітчизняною наукою і освітою в контексті світової фінансової та економічної кризи обговорено під час "круглого столу", організованого Комітетом з питань науки і освіти 10.11.2008. Участь у "круглому столі" взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

Див. також: http://portal.rada.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=134210&cat_i...

Легалізація комп'ютерних програм: пропозиції АПІТУ до Рекомендацій слухань у Верховній Раді України

08 вересня 2008 р., Вих.№205

Голові Комітету Верховної Ради України
з питань науки і освіти
Полохалу В.І.

Шановний Володимире Івановичу!

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) дякує за надану представникам Асоціації можливість взяти участь у слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти „Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав” 3 вересня 2008 року та, враховуючи досвід застосування членами АПІТУ законодавства у даній сфері, надає пропозиції до проекту Рекомендацій слухань:

„2.12. Змінити порядок видачі голографічних контрольних марок для тиражованого програмного забезпечення, передбачивши обов’язкове надання примірників оптичних носіїв і упаковки для перевірки відповідності декларованого вмісту носія і упаковки з реальним.

Встановити відповідальність організації, яка видає марки, за перевірку. Передбачити заборону видачі марок при наявності заяви правовласника, що він не тиражує програмне забезпечення в Україні і не надавав права на таке тиражування.

Проект листа до ВРУ з питань легалізації програмного забезпечення

До уваги юристів компаній - Членів АПІТУ

Виконавчою адміністрацією АПІТУ підготовлений проект листа до ВРУ з питань легалізації програмного забезпечення.

Просимо надавати зауваження і пропозиції до 17:00 понеділка, 8 вересня.

Проект

Голові Комітету Верховної Ради України
з питань науки і освіти
Полохалу В.І.

Шановний Володимире Івановичу!

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) дякує за надану представникам Асоціації можливість взяти участь у слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти „Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав” 3 вересня 2008 року. Враховуючи досвід застосування членами АПІТУ законодавства у даній сфері, надаємо пропозиції до проекту Рекомендацій слухань:

Поповнено бібліотеку АПІТУ

04.09.2008 генеральний директор АПІТУ Ю. Пероганич провів зустрічі зі спеціалістами Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти з метою сприяння внесенню розроблених в АПІТУ законопроектів з питань захисту інтелектуальної власності від імені депутатів.

Отримано в подарунок книги, якими поповнено бібліотеку АПІТУ.

  • Захист прав інтелектуальної власності: законодавче регулювання та правозастосування (узагальнення судової практики) / Автори-упорядники: Г. О. Андрощук, О. П. Орлюк / Верховна Рада України - К.: Парламентське вид-во, 2007. - 334 с.
  • Захист прав інтелектуальної власності в Україні: проблеми законодавчого забезпечення та правозастосування / Г. О. Андрощук (упорядкування). - К.: Парламентське вид-во, 2007. - 320 с.
  • Національна інноваційна система України: проблеми формування та реалізації / Упор. Г. О. Андрощук, М. М. Шевченко. - К.: Парламентське вид-во, 2007. - 304 с.
  • Законодавство України у сфері авторського права і суміжних прав: ефективність застосування

    Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти проводить 03 вересня 2008 року розширені слухання на тему: «Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав».

    Якщо у Вас є інформація з цього питання і Ви вважаєте необхідним донести її через АПІТУ до учасників слухання, просимо надавати цю інформацію на адресу Виконавчої адміністрації АПІТУ.

    Від АПІТУ пропонується підняти на слуханнях питання "Про контрольні голографічні марки". Пропозиції з цього питання, що раніше надавалися одним із членів АПІТУ, наступні:

    Існуюча система видачі голографічних марок дозволяє видавати в рік контрольні марки на мільйони дисків (в основному на ігрове програмне забезпечення), незважаючи на те, що на цих дисках видається програмне забезпечення з порушенням авторських прав. Видає контрольні марки державна інституція, яка за законодавством не несе відповідальності за перевірку дійсності договорів на передачу авторських прав. Так само вона не перевіряє, що насправді записується на носії. Отже держава, видаючи марку, не несе відповідальності за дотримання ліцензійності.

    У разі відміни контрольної марки, правоохоронні органи втратять найпростіший спосіб відрізнити легальні продукти від нелегальних у роздрібному продажу, а вітчизняні заводи, котрі випускають в основному ігрове програмне забезпечення з порушенням авторських прав (при цьому не порушуючи законодавство України), стануть неконкурентними у порівнянні з російськими і західними виробниками дисків.

    Пропонується зобов'язати організації, котрі видають марки, перевіряти вміст дисків, які тиражуються в Україні, на предмет відповідності заявленому вмістові, а також встановити відповідальність цих організацій за видачу марок організаціям за недійсними договорами, тобто в разі коли реальний правовласник права не передавав. Це, насамперед, стосується тиражування продуктів.

    Вихід із тіні ринку ігор і мультимедіа з потенціалом понад 250 млн грн дозволить збільшити щорічні надходження до бюджету мінімум на 75 млн грн.

    Члени АПІТУ та інші учасники ІТ-ринку зпрошуються надавати пропозиції та зауваження з питання "Про контрольні голографічні марки", а також в більш широкому контексті «Ефективності застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав».

    При відсутності зауважень, вищеприведені пропозиції будуть подані як позиція АПІТУ.

    Спільне засідання Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України і Комітеру ВРУ з питань освіти і науки

    10 червня 2008 року Генеральний директор АПІТУ візьме участь у спільному засіданні Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України за участі народних депутатів - членів Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

    На засіданні планується розглянути питання про:

    • стан та перспективи впровадження сучасних інформаційних технологій в банківській сфері України (у порядку реалізації Закону України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки») (Савченко А. С, Національний банк України);
    • застосування інформаційних технологій електронного управлінського комплексу ПриватБанку в завданнях розвитку особистості (Голова Правління ПриватБанку Дубілет О. В.).
    RSS-матеріал